Przygotowanie do wizyty


Na pierwszą wizytę należy przynieść aktualne wyniki badań. Dzięki temu będę mogła lepiej dopasować dietę i zalecenia do Państwa potrzeb. Zalecam wykonanie badań takich jak: morfologia, cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy, AlAT, AspAT, GGTP, mocznik, kreatynina, glukoza, TSH.

W celu możliwie najlepszej oceny sposobu żywienia i przeprowadzenia dokładnego wywiadu żywieniowego na wizytę należy przynieść dzienniczek żywieniowy. Prowadzenie dzienniczka polega na zapisywaniu wszystkiego ci się je i pije w ciągu dnia. Łącznie z ilością spożywanego pokarmu i godzinami posiłków oraz przekąsek. Dzienniczek żywieniowy powinien być prowadzony przez minimum 3 dni.

Na wizytach wykonuję analizę składu ciała. Na analizator należy wejść bosymi stopami, dlatego odradzam zakładanie rajstop w dniu wizyty. Aby otrzymać wiarygodny pomiar nie można mieć na dłoniach i stopach metalowej biżuterii i zegarka. W dniu pomiaru i dzień przed nim nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych, korzystać z sauny i pić alkoholu. Przeciwwskazaniem do analizy składu ciała są: ciąża, metalowe implanty (np. proteza stawu biodrowego), rozrusznik serca, epilepsja.